Aktuality

Máté Szolgai podpísal profesionálny kontrakt

Máté Szolgai podpísal profesionálny kontrakt

A-TÍM
|
Aktuality
| st 20.4.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Kapitán devätnástky DAC-u, ktorý má za sebou aj prvé štarty za Šamorín, podpísal s naším klubom zmluvu do leta 2024.

Osemnásťročný odchovanec DAC-u Máté Szolgai (nar. 27. júla 2003) podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt. Náš klub si služby talentovaného stredopoliara poistil do júna 2024, pričom zmluva obsahuje aj opciu na ďalší rok.

Máté Szolgai pochádza z Čierneho Brodu, futbal hrával aj v neďalekej Galante, odkiaľ ako dvanásťročný prišiel do Dunajskej Stredy. V našej akadémii postupne prešiel všetkými kategóriami až po U19, v ktorej aktuálne nastupuje s kapitánskou páskou. Trénuje s prvým mužstvom nášho partnerského klubu zo Šamorína, za ktorý už stihol nastúpiť aj v troch zápasoch druhej najvyššej súťaže.

„Som veľmi rád, že som mohol podpísať zmluvu s DAC-om. Momentálne je najdôležitejšie, aby som pravidelne hrával a ďalej sa rozvíjal. Samozrejme, v budúcnosti by som sa rád predstavil aj v drese A-mužstva,“ povedal Máté Szolgai po podpise zmluvy.

„Máté je veľmi zodpovedný líder s jasným cieľom, ktorý svojou zodpovednosťou, prístupom v tréningu a výkonmi v zápasoch motivuje svojich spoluhráčov v tíme do 19 rokov. Patrí medzi najlepších stredopoliarov vo svojom ročníku na Slovensku. S deviatimi gólmi je náš druhý najlepší strelec, vyniká najmä finálnou prihrávkou, zakončením a citom pre hru. Môže byť vzorom pre ostatných hráčov akadémie, ako sa dá postupnými krokmi a svedomitým prístupom dostať v tomto klube až k profesionálnemu futbalu,“ charakterizoval svojho zverenca Juraj Gombár, tréner DAC U19.

article_bannerarticle_banner