Aktuality

Mátyás Vidnyánszky prichádza do DAC-u

Mátyás Vidnyánszky prichádza do DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| st 22.2.2023, Nagy Krisztián, foto: Ugróczky István
article_banner
'

Sedemnásťročný maďarský stredopoliar podpísal zmluvu do leta 2025.

Mátyás Vidnyánszky a jeho materský klub Szentlőrinc SE sa dohodli s DAC-om na príchode sedemnásťročného talentovaného ofenzívneho stredopoliara (nar. 25. januára 2006) do Dunajskej Stredy. Kontrakt znie do 30. júna 2025.

Mátyás Vidnyánszky začínal s futbalom v Debrecíne, už ako štvorročný mal prvú registračku v klube Olasz Focisuli. Po tom, ako sa jeho otec zamestnal v Budapešti a rodina sa presťahovala do hlavného mesta, pokračoval v Újbuda FC, kde nastupoval zakaždým o kategóriu vyššie. Po siedmych rokoch prešiel do Győru, v tamojšej akadémii strávil rok. Vlani v lete prestúpil do druholigového Szentlőrinc SE, v drese ktorého si počas jesene pripísal 20 štartov v NBII dospelých, skóroval dvakrát. Je najmladším strelcom maďarskej druhej ligy v aktuálnom ročníku.

„Ponuka DAC-u sa nám páčila najviac, preto sme sa s rodinou rozhodli pre tento krok. Prichádzam s ambíciou pravidelne hrávať medzi dospelými, na jar sa chcem v čo najlepšom svetle prezentovať v drese dunajskostredskej farmy v Šamoríne. Rád by som si vybojoval miesto aj v kádri reprezentácie do 17 rokov pre majstrovstvá Európy. V minulosti som nastupoval na viacerých postoch, ale najlepšie sa cítim ako ofenzívny stredopoliar,“ vyhlásil Mátyás Vidnyánszky, ktorý predtým hrával aj za výber Maďarska do 16 rokov.

„Matyi je talentovaný hráč, ktorý sa už v mladom veku predstavil v profesionálnom futbale. V minulosti pôsobil v akadémii Győru a aj po odchode odtiaľ sme zostali v kontakte. Prejavil záujem byť súčasťou nášho projektu. Náš cieľ je pripraviť ho čo najskôr pre profesionálny futbal. Trénovať bude v našom tréningovom procese a rátame s tým, že už na jar začne nastupovať v druhej lige za Šamorín,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

article_bannerarticle_banner