Aktuality

Norbert Urblík na hosťovanie do Győru

Norbert Urblík na hosťovanie do Győru

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 16.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Devätnásťročný stopér strávi jarnú časť u druhého tímu maďarskej NBII.

Talentovaný obranca DAC-u Norbert Urblík sa vracia do Győru. Rodák zo Šiah a odchovanec ETO k nám prišiel vlani v lete, jeho rozvoj však zabrzdilo vážne zranenie kolena. Našťastie, jeho problémy pominuli a zimnú prípravu zahájil v našich farbách.

Po dohode klubov strávi 19-ročný obranca jarnú časť sezóny na hosťovaní v ETO Győr, ktorý bojuje o postup do najvyššej maďarskej súťaže.

„Žiaľ, uplynulý polrok nedopadol podľa mojich predstáv, utrpel som počas neho až tri zranenia. Očakával som niečo iné, ale teraz som už v poriadku a záujem Győru o môj návrat ma potešil. Mojou prioritou pre najbližšiu jar bude návrat do formy. Spravím všetko pre to, aby som sa prebojoval do základnej zostavy ETO a v lete so mnou mohli počítať aj v DAC,“ zhrnul svoje myšlienky Norbert Urblík.

„Po zranení je to pre Norbiho veľmi dobrá príležitosť zabojovať o postup do NBI so svojim materským klubom. Verím, že všetky nepríjemnosti už má za sebou a v lete sa vráti rozohraný a pripravený zabojovať o svoje miesto v našom tíme,“ dodal výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

article_bannerarticle_banner