Aktuality

Norbert Urblík prestúpil do DAC-u

Norbert Urblík prestúpil do DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| st 12.7.2023, Nagy Krisztián

Talentovaný obranca prichádza z Győru, s naším klubom podpísal zmluvu do leta 2027.

Devätnásťročný Norbert Urblík sa stal hráčom DAC-u, keď s naším klubom podpísal zmluvu platnú do 30. júna 2027. Rodák zo Šiah (nar. 18. apríla 2004) k nám prestupuje z Győru.

Norbert Urblík spoznával futbalovú abecedu v rodných Šahách. Krátko pred desiatymi narodeninami zamieril do Levíc, kde strávil tri a pol roka. Od jesene 2017 pôsobil v akadémii ETO FC Győr, postupne tam prešiel všetkými kategóriami od U15 až po seniorské áčko. Počas uplynulej sezóny, keď bol vekom ešte dorastenec, trénoval s prvým tímom, pričom zväčša nastupoval za B-mužstvo. Debut v NBII si odkrútil v závere jari, v posledných piatich kolách absolvoval v drese A-mužstva Győru plnú minutáž. Letnú prípravu začal v našich farbách a krátko pred prvým súťažným duelom podpísal štvorročný kontrakt.

Jeho bratranec Jozef Urblík je stredopoliarom budapeštianskeho Vasasu.

„Veľmi sa teším z prestupu do tohto skvelého klubu. Informácia o tom, že letnú prípravu začnem s DAC-om, ma veľmi prekvapila. Bol som však šťastný a som rád, že sa mi podarilo presadiť a vybojovať si miesto v kádri prvoligového mužstva. Je to veľmi významný krok v mojej kariére. Rád by som sa ešte výraznejšie presadil a ukázal sa v čo najlepšom svetle na tréningoch aj v zápasoch. Môj prvoradý cieľ je čím skôr si vybojovať miesto v základnej zostave a dobrými výkonmi pomáhať mužstvu k úspechom na domácej aj medzinárodnej scéne,“ povedal po podpise zmluvy talentovaný stopér, ktorý bude u nás nosiť dres s číslom 43.

„Norbi sa na jar predstavil v maďarskej druhej lige, kde pozitívne zapôsobil svojím pokojom, hernou inteligenciou a fyzickými parametrami. Na základe toho sme sa rozhodli povolať ho na začiatok prípravy do DAC-u. Pred prípravou sme mali veľmi konštruktívne stretnutie s hráčom, jeho otcom a agentom, kde sme prediskutovali náš projekt a plány do budúcnosti. Na trénerov zanechal výborný dojem a po ďalšej diskusii v rámci športového oddelenia sme sa rozhodli podpísať s ním zmluvu. Budeme pracovať na jeho rozvoji a veríme, že v správny čas ukážeme hráčov potenciál. Držíme Norbimu palce a tešíme sa na jeho ďalší rozvoj,“ doplnil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Norbi, vitaj v DAC a nech sa darí!

article_bannerarticle_banner