U13

U13 DAC Cup sme okorenili bronzovou medailou

U13 DAC Cup sme okorenili bronzovou medailou

AKADÉMIA
|
U13
| st 17.5.2023, Kurucz,Kiss

Za Legiou Varšava a Astonom Villa sa na tretie miesto na stupni víťazov mohli postaviť členovia nášho mužstva U13 na DAC CUP-e, ktorý sa uskutočnil v MOL Akadémii.

Mládežnícke mužstvá z piatich zahraničných krajín pricestovali do Dunajskej Stredy, aby sa uplynulý víkend zúčastnili na dvojdňovom medzinárodnom meraní síl. Ako prvý dorazil autobus s mužstvami poľskej Legie Varšava a anglického Astonu Villa, ktoré museli prekonať najdlhšiu geografickú vzdialenosť. Tie pricestovali už v piatok, v sobotu sa k nim pridali český Baník Ostrava, slovinský NK Maribor a maďarský ETO FC Győr.

V záujme rýchlej aklimatizácie sa spoločný program začal v MOL Aréne prehliadkou štadióna a o štvrtej popoludní po slávnostnom otvorení sa lopta dala do pohybu. Spolu 108 hráčov a viac ako 20 vedúcich mužstiev opanovalo MOL Akadémiu, kde sa v rámci rozpisu a propozícií turnaja stretol každý tím s každým, pričom každý zápas trval 35 minút.

Počas prvého dňa DAC CUP-u odohrali šesť zápasov a v nedeľu predpoludní čakalo na mladých futbalistov ďalších deväť, až kým sa vykryštalizovalo konečné poradie. Napriek vytrvalému dažďu nebola núdza o ukážkové akcie a nekompromisné súboje. Po záverečnom hvizde rozhodcu prišlo na rad slávnostné vyhlásenie, na ktorom sa zúčastnil aj prezident FC DAC 1904 Dunajská Streda Tibor Végh, riaditeľ DAC Akadémie Krisztián Németh, riaditeľ operatívy akadémie Martin Tornayi a manažér operatívy István Rajkovics.

Našim chlapcom sa v silnej konkurencii podarilo postaviť na stupeň víťazov, na krky im zavesili bronzové medaily. Konečné poradie bolo nasledovné: 1. Legia Varšava, 2. Aston Villa, 3. DAC 1904, 4. FC Baník Ostrava, 5. NK Maribor, 6. FC ETO Győr. Najlepším strelcom DAC CUP-u sa stal Maxim Doležaj z nášho mužstva.

„Účinkovanie mládežníckych tímov na medzinárodnom fóre je nesmierne dôležité z pohľadu rozvoja hráčov a budúcich úspechov. Naši mladí hráči majú možnosť sa konfrontovať s mužstvami, ktoré sú na inej úrovni než tie v našich domácich súťažiach. Obohatili sme sa o nové výzvy, skúsenosti, zoznámili sme sa s rôznymi hernými štýlmi,“ bilancoval medzinárodný turnaj riaditeľ akadémie. Krisztián Németh dodal, že pre nás bolo veľkou poctou, že sme mohli hostiť takéto elitné športové podujatie.

article_bannerarticle_banner