U13

U13, naši zlatí chlapci!

U13, naši zlatí chlapci!

AKADÉMIA
|
U13
| so 27.5.2023, Kurucz,Kiss

Dunajskostredský futbal sa opäť môže pýšiť fantastickým úspechom! Družstvo DAC U13 sa stalo víťazom prvoligovej súťaže vo svojej vekovej kategórii! Zverenci Tibora Ravasza triumfovali aj v poslednom kole proti bratislavskému Interu a po záverečnom hvizde rozhodcu sa mohli tešiť zo zlatých medailí.

Fantastický rok má za sebou družstvo žlto-modrých patriace do vekovej kategórie U13. Sezónu odštartoval zápas proti Zlatým Moravciam, vlani koncom augusta, a po ňom nasledovala dlhá séria bez prehry s 15 víťazstvami a 2 remízami, vďaka ktorej boli chlapci až do konca v hre o prvé miesto.

Družstvo odohralo v sobotu svoj posledný zápas sezóny, v ktorom privítalo bratislavský Inter. Chlapci nastupovali s vedomím, že v prípade víťazstva majú istotu konečného prvenstva a môžu sa začať „zlaté“ majstrovské oslavy. Proti tímu z hlavného mesta hrali chalani mimoriadne odhodlane a výsledok sa dostavil: po víťazstve 2:0 putuje zlato do Dunajskej Stredy! Po záverečnom hvizde hráči spolu s trénerským štábom objímajúc, skákajúc a spievajúc oslavovali majstrovský titul!

Zlaté medaily odovzdával majiteľ klubu Oszkár Világi, športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele, a riaditeľ DAC Akadémie Krisztián Németh.

„Toto prvenstvo je výsledkom tvrdej práce, veď okrem ligových zápasov sme v minulej sezóne absolvovali aj viacero domácich či medzinárodných mládežníckych turnajov. Títo hráči však preukázali, že sú vývojaschopní a dokážu dosiahnuť aj najvyššie ciele. Sme veľmi šťastní, že si môžeme na krk zavesiť zlaté medaily a som nesmierne hrdý na družstvo, ktoré zaslúžene finišovalo na prvom mieste,“ hodnotil triumf tréner U13-ky Tibor Ravasz, riaditeľ DAC Akadémie pre mládežnícky rozvoj.

Na sobotňajší doobedňajší zápas a nasledujúcu oslavu pamätných chvíľ tentoraz zavítali do MOL Akadémie aj fanúšikovia a ich povzbudzovanie dodalo mužstvu po celý čas obrovský elán a silu. Vďaka žlto-modrým dymovniciam a skandovaniu fanúšikov sa U13 mohla cítiť tak, ako A-mužstvo počas zápasov v MOL Aréne.

V mene klubu ďakujeme rodinám, priateľom a všetkým fanúšikom DAC za ich prítomnosť a celoročnú podporu!

article_bannerarticle_banner