Aktuality

Reprezentačnú prestávku vyplní zápas s Bačkou Topola

Reprezentačnú prestávku vyplní zápas s Bačkou Topola

A-TÍM
|
Aktuality
| po 4.9.2023, Nagy Krisztián
article_banner
article_banner
article_banner

V sobotu 9. septembra nastúpi DAC na pôde srbského vicemajstra.

Po víkendovom 6. kole, v rámci ktorého DAC v sobotu podvečer nastúpil v Trenčíne, nasleduje v Niké lige reprezentačná prestávka. Bez zápasu však nezostaneme ani počas nej, DAC totiž prijal pozvanie od FK TSC Bačka Topola, ktorá v tomto roku oslavuje 110. výročie svojho založenia.

Súčasťou osláv domáceho klubu bude aj prípravné stretnutie proti nášmu mužstvu, ktorá sa uskutoční v sobotu 9. septembra 2023 o 18.00 h v TSC Aréne.

TSC dosiahol v minulej sezóne svoje najlepšie umiestnenie, keď skončil na druhej priečke v srbskej najvyššej súťaži. To ich kvalifikovalo do 3. predkola Ligy majstrov, kde však nestačili na portugalskú Bragu. Dostali sa však do skupinovej fázy Európskej ligy, kde narazia na West Ham, Olympiakos a Freiburg.

Zverencom Žarka Lazetića patrí po šiestich kolách srbskej Super ligy prvá priečka, keď body stratili len pri domácej remíze 3:3 s Partizanom Belehrad.

Ako je známe, FK TSC Bačka Topoľa má podobné zázemie ako my. V tomto ani nie pätnásťtisícovom meste žije nadpolovičná väčšina obyvateľov maďarskej národnosti. Domáce zápasy hráva v modernej štvortisícovej TSC Aréne, ktorú slávnostne otvorili v septembri 2021.

A-mužstvá si doteraz zmerali sily raz, vlani v januári sa v rámci tureckého sústredenia zrodila remíza 1:1. Na gól Veselovského zo 46. minúty odpovedal o tri minúty Ratkov, ktorý od tejto sezón pôsobí v Salzburgu.

article_bannerarticle_banner