A-CSAPAT
|
Mérkőzés
| va 17.12.2023, Kiss Balázs

Pontokat szerettünk volna rabolni, végül mégis vereséget szenvedtünk a Téglamezőn. Ez volt az első alkalom, hogy Xisco Muñoz vezetésével pont nélkül maradt a csapat.

A 2023-as naptári évet a listavezető és címvédő pozsonyi Slovan otthonában, a Téglamezőn zártuk. Xisco Muñoz vezetése alatt még egyszer sem kapitulált a védelmünk, és szerettük volna, ha a címvédőnél sem szakad meg ez a sorozat. A Slovan már biztos őszi bajnokként lépett pályára, ennek ellenére kemény összecsapásra volt kilátás. Öt védővel álltunk fel Pozsonyban, ezúttal Gruszkowski is a védősort erősítette már az elejétől. A múlt heti kezdőből csak Barišić hiányzott, aki piros lapos eltiltás miatt nem játszhatott.

Čermák tetszetős cselsorozatával, majd egy azt követő Blackman lövéssel kezdődött a találkozó, melyre 152 sárga-kék DAC-drukker kísérte el a csapatot. A Slovan próbálkozását a miénk követte: a 10. percben Vitális vezette hosszan a labdát, átadásával pedig Mendez próbálkozott, de Borjan résen volt. Az ezt követő percekben a hazaiak játszottak aktívabban, ám a befejezéseik nem voltak eléggé kidolgozottak. A 21. percben egy veszélytelennek tűnő beadás után Popović kapujának felső lécén csúszott tovább a labda, de gól ekkor még nem esett.

A 24. percben viszont már igen. Mendez labdavesztését az égszínkékek szemfüles támadói kihasználták, és Toličnak köszönhetően előnybe kerültek – 1:0. Xisco Muñoz irányítása alatt 293 perc után először rezdült a hálónk. A gól mindkét oldalon növelte a lövőkedvet: Andzouana próbálkozásánál Borjan, majd egy hazai lövés után Popović tolta ki szögletre a kapuba tartó labdát. A 33. percben az agilisan játszó csapatkapitányunk, Andzouana került ordító helyzetbe. Egy az egyben találta magát szemben a kapussal, akit egy emeléssel „elküldött gyufáért”. Kisodródott azonban, és lövése elgurult az üres kapu előtt.

A következő nagy lehetőség a hazaiak előtt adódott: Barseghjan egy szögletet követően zúdította rá a tizenhatoson kívülről, Popović azonban védett. A 44. percben gólörömben tört ki a vendégszektor. Andzouana sarokkal indította Mendezt a bal szélen, akinek beadását Trusa kapásból bevágta a jobb felsőbe, esélyt sem adva Borjannak – 1:1. Szép támadás volt, még szebb befejezéssel!

A szünetben csak Vladimír Weiss cserélt, Xisco Muñoz nem nyúlt a csapatához. Vitatható játékvezetői ítéletekkel indult a második félidő, majd Andzouana mindezt megunva egyedül vezetett egy tetszetős támadást, de a végén – öt slovanista kíséretében – kapu fölé küldte a labdát. Hosszú percek teltek el úgy, hogy egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, mígnem fél órával a rendes játékidő letelte előtt a csereként beállt Strelec hozhatta volna ismét vezetésbe a csapatát, de Popović megálljt parancsolt ebbéli szándékában.

Egy perccel később viszont érdekes dolog történt: sarokrúgást követően Popović mentett gólhelyzetben, a kipattanót viszont Tolič a kapunkba juttatta. Pár tizedmásodpercig tartott csak a hazai öröm, mivel Gemzický azonnal mutatta, hogy Tolič lesen állt, a gól pedig érvénytelen. Csakhogy a VAR-szobából a fülére szóltak a kollégái, és négypercnyi tanakodás után végül megadták Tolič gólját – 2:1. Nem volt mit tenni, menni kellett tovább az egyenlítésért. Lövései azonban inkább csak a hazaiaknak voltak. Popović azonban Čavrić és Barseghjan próbálkozásánál is megakadályozta, hogy harmadszor is a hálónkban táncoljon a labda.

Az utolsó tíz percre is maradt még két erős löket. Hazai részről a veterán Kucka csípős bombája ment mellé, az ellenkező oldalon pedig a csereként pályára lépő Ramadan vinklibe tartó labdáját tolta ki sarokra Borjan. A cserék és az elhúzódó VAR-vizsgálat miatt 6 percet hosszabbított Gemzický bíró, az egyenlítő találat azonban már nem jött össze.

Véget ért az őszi szezon, melyet 29 ponttal, 8-5-5-ös mérleggel az ötödik helyen zárunk. Most téli szünetre vonulnak a játékosok és az edzői stáb, hogy január 8-án megújult erővel kezdjék el a felkészülést a tavaszi idényre. Kellemes ünnepeket és boldog újévet kívánunk!

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Magas intenzitású volt a mérkőzés, mindkét csapat igyekezett jó focit játszani. Ötvédős rendszerben kezdtük a találkozót, ezt azonban a második félidőre módosítottuk, és átálltunk a négyvédős hadrendre. Szerettünk volna többet kihozni a támadásainkból. Volt is pár lehetőségünk. Meg kell említenem a VAR-rendszert, amelynek az lenne a feladata, hogy segítse a futballt. Ma viszont nem volt szerencsénk a videóbíróval. Néhány dolgot nehéz felfogni ezzel kapcsolatban. Ennek ellenére gratulálok a hazaiaknak. Nagyon jó csapatuk, nagyon jó játékosaik és ugyancsak nagyon jó edzőjük van. Tudjuk, hogy sok mindenben kell még javulunk. A találkozó előtt azt mondtam, hogy szívesebben játszanék a Slovan ellen a téli felkészülést követően, de most kellett játszanunk, ezt nem tudtuk befolyásolni. Tanulságos meccset játszottunk.”

Vladimír Weiss (Slovan): „Köszönöm kollégámnak az elismerő szavakat. Egy jó tempóban zajlott, jó ligameccset láttunk. Értékeljük a győzelmet, mert a szezonbeli utolsó meccsünkön született, minden erőnket beleadtuk. Változtattunk a felállításon a csütörtöki EKL-meccshez képest. Az idősebb, rutinosabb játékosokat, mint például Kankava vagy Kashia pihentettük. A DAC-nak még mindig jó csapata van. Kissé megleptek bennünket a kezdő felállással, de erre is fel voltunk készülve. Támadóbb csapat benyomását keltettük. Hétpontos előnyünk van, mindez viszont semmit nem jelent, mert nehéz mérkőzések várnak még ránk. Jól fel kell készülnünk. Ésszerű döntések meghozatalára lesz szükség. 4-5 játékos biztos távozik a keretből, ami természetesnek mondható. Az első számú célunk a címvédés.”

ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - DAC 1904 2:1 (1:1)
Niké Liga, 18. forduló, Téglamező, Pozsony, 2023.12.17., 17:30
Játékvezetők: Gemzický - Hancko, Jekkel
Nézőszám: 4789
Gólszerző: 24., 61. Tolič, ill. 44. Trusa
Sárga lap: 55. Lovat, 59. Kucka, 76. Tolič, ill. 19. Kaša, 23. Káčer (pályán kívül), 88. Ramadan
DAC 1904: Popović - Pinto (62. Niarchos), Gruszkowski, Kaša, Brunetti, Mendez - Čermák (55. Ramadan), Dimun, Vitális (75. Herc) - Trusa (75. Redzic), Andzouana (K)
Slovan: Borjan - Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (62. Pauschek) - Savvidis, Kucka (K) - Barseghjan, Tolič (85. Kankava), Zmrhal (46. Strelec) - Čavrič (92. Kashia)

Labdatartás: 62% : 38%
Lövések: kapura: 7:3, mellé: 7:2
Szabadrúgás: 9:11